Strategiesessie voor leiders die voorbij de gebaande paden durven te kijken
De energietransitie daagt ons uit om samen creatieve antwoorden te vinden op complexe vraagstukken, die vragen om meer dan conventionele oplossingen. Hoe verbreden we onze strategische blik en creëren we ruimte voor échte innovatie? Stichting Warmtenetwerk en Zeewaardig nodigen directieleden, bestuurders en senior strategen uit voor een unieke, interactieve strategiesessie tijdens de Dutch Design Week (DDW). Op dé plek waar de toekomst wordt verbeeld, gebruiken we de kracht van design om onze eigen aannames uit te dagen. Een middag die inspireert, ontregelt en concrete, nieuwe handelingsperspectieven oplevert.
Voor wie is deze dag?
Deze sessie is specifiek ontworpen voor senior beleidsmakers, strategen, directie- en bestuursleden van woningcorporaties, warmtebedrijven, gemeenten en andere overheden die een leidende rol spelen in de energietransitie.
Van inspiratie naar strategie
Tijdens deze sessie verkennen we onze eigen rol, samenwerking en strategie aan de hand van een ontregelend toekomstscenario, waarbij we stilstaan bij een aantal fundamentele vragen die uitnodigen tot herdenken en herijken:
-
Grip en Eigenaarschap: Wat als we de warmtetransitie niet langer benaderen als een technische opgave, maar als ‘Deltaplan’ om mensen weer grip en zeggenschap te geven over hun eigen leefomgeving?
-
Radicale Openheid: Wat gaat u doen als de wet u morgen voorschrijft dat proces, onzekerheden en financiën van warmteprojecten volledig openbaar moeten zijn? En hoe kunnen u, bewoners en de maatschappij daarvan profiteren?
-
De Ultieme Integrale Aanpak: Stel, u krijgt de garantie dat een écht integrale aanpak in een wijk 10 miljoen euro bespaart. Welke institutionele barrières bent u dan bereid morgen direct te slechten?
Wat kunt u verwachten?
Onder begeleiding van de ervaren social designers van Zeewaardig dagen we u uit om met een frisse blik naar uw eigen praktijk te kijken. Zeewaardig is een bureau in Rotterdam en Eindhoven dat met een ontwerpende aanpak organisaties helpt het menselijke perspectief in transitievraagstukken, ruimtelijke ontwikkelingen en sociaal/economisch beleid vorm te geven. Ze zijn sinds 2024 deelnemer van Stichting Warmtenetwerk.
We starten met een walking lunch en een gerichte inspiratietour op de DDW. Gewapend met een polaroidcamera legt u niet de ontwerpen zelf vast, maar de onderliggende patronen en toekomstvisies die een spiegel vormen voor onze sector. Deze externe prikkels en observaties vormen de input voor een intensieve strategiesessie. Hierin verkennen we, met behulp van de ‘extreme future scenario’s’ methode, de grenzen van uw huidige strategieën in het licht van de bovenstaande vragen. Het doel: de uitdagingen van vandaag anders framen en komen tot verrassende en robuuste interventies.
We sluiten de dag af met een borrel, waar we op informele wijze de opgedane inzichten kunnen bespreken.
Wat levert het op?
U verlaat deze dag niet alleen met frisse inzichten, maar met concrete aanknopingspunten om binnen uw organisatie nieuwe strategische richtingen te verkennen en systeemdoorbrekende stappen te zetten in de warmtetransitie.
Programma & Praktische Informatie
-
Datum: Maandag 20 oktober 2025
-
Startlocatie: Scherpakkerweg 15, Eindhoven
-
Deelnemers: 15-25 beslissers en strategen uit het netwerk
-
Begeleiding: Strategisch en sociaal ontwerpers van Zeewaardig
Tijdsschema:
-
12:00 uur: Ontvangst & walking lunch met inspiratietour (fietsen zijn geregeld om gemakkelijk de verschillende plekken van de DDW te bereiken, u hoeft hiervoor niet zelf een fiets te regelen)
-
14:00 uur: Begeleide strategiesessie
-
16:30 uur: Netwerkborrel
